Cif

1985 yılından bu yana Türkiye’de ev temizliğinin ikonik markası olan Cif, yıllar içinde temizliğin gönüllerdeki ve zihinlerdeki yerini daha da güçlendirdi. Öyle ki “ciflemek” kelimesi günlük dilin bir parçası haline geldi. Ürünleriyle yıllardır evleri güzelleştiren Cif, marka amacı doğrultusunda da yaşadığımız çevreleri güzelleştirmek ve böylece insanların esenliğine katkı sağlamak için ilham verici projelere imza atıyor. Türkiye’yi dolaşarak şehir meydanlarını ve heykelleri temizleyen Cif Temizlik Treni, Topkapı Sarayı Restorasyon ve Konservasyon çalışmalarına 2020 yılında da bir “mutluluk projesi” olan Temizken Güzel eklendi. 

İBB ve Kızılay Avrasya Şubesi iş birliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında İstanbul Boğazı’ndaki kirlilikle mücadeleye ve sosyal altyapıya katkı sağlayacak çalışmalar gerçekleştirildi. Bugün sayıları 25’e ulaşan Cif Çöpkaparlar ile projenin başladığı günden bu yana Eminönü, Karaköy, Kadıköy, Ortaköy ve Aşiyan sahillerinden 25 ton atık toplandı. Toplanan plastik atıkların geri dönüştürülerek yeni Cif Krem şişelerinin üretiminde kullanılması ise döngüsel ekonominin iyi bir örneği oldu. Cif ayrıca Eminönü ve Karaköy Yaya Alt Geçitleri, Zincirlikuyu Metrobüs Durağı’nda yenileme ve temizlik çalışmaları yaparken Kadıköy’e de insanların keyifle Boğaz’ı izleyebilecekleri Türkiye’nin sosyal mesafe kurallarına uygun ilk parkını inşa etti. 

Pek çok kuruma ve bireye ilham veren bu projeyi desteklemek için sizleri Kristal Ağaç Ödülleri’nde Cif’e oy vermeye davet ediyoruz!