ConFarm

“ConFarm, sürdürülebilir bir dünya için tarım sektörüne yenilikçi bir soluk getirerek, evinizden şehir merkezlerine kadar her yere kurabileceğiniz topraksız tarım teknolojileri üreten bir startuptır. UX/UI ile kafayı bozmuş ODTÜ bilgisayarm mühendisliğinden Şeyma Alan (hipster), labda uyuyup labda uyanan ODTÜ elektrikve elektronikten Erdem Canaz (hacker) ve bölümü bir insan olsa onunla evlenecek olan ODTÜ işletmeden Elif Nisa Güler (hustler) tarafından kurulmuş ConFarm, toplam 8 ODTÜ’lüden oluşan multidisipliner bir takıma sahip. ConFarm olarak geleceğin tarımı topraksız tarımı, ilk olarak geleceğimiz olan çocuklara öğretmemiz gerektiğini fark ettiğimizden şu an Shopier üzerinden sipariş verebileceğiniz “ConFarm Topraksız Tarım Bilim Kitleri”mizi geliştirdik. Bu kitler ile bir ürünün ekimini yapıp stickerlarla, küçük bir kitapçıkla, takvimle ve videolarla gelişimini takip eden çocuklar bu yeni teknolojiye de akapte olabilecekler.

İkinci ürünümüz ConFarm Quick! ConFarm Quick hem dekoratif olmasıyla hem de topraklı tarıma göre daha hızlı ürün vermesiyle evinde bitki yetiştirmek isteyen herkesi hedeflediğimiz bir ürün. Bu taşınabilir boyuttaki ürünümüz ile insanların evlerine girip onlara topraksız tarımın nasıl bir şey olduğunu deneyimleteceğiz.

Son olarak şu an ar-ge faaliyetlerini yürüttüğümüz transparan ConFarm konteynerları ile 9 metrekarede 400’den fazla marul alarak geleceğin sürdürülebilir tarımını yapmayı hedefliyoruz.

Bizler tarım ile çalışmanın ne denli zaman ve özveri istediğini bilen; hardware ile software’i bir araya getirmenin zorluklarını deneyimlemiş yine de birisinin sürdürülebilir tarım için çalışması gerektiğine inanan bir ekibiz. Sizin bize olan inancınız bu yolda daha emin adımlarla ilerlememize ve geleceğin sürdürülebilir tarımı için gece gündüz demeden çalışmamıza katkı sağlayacak!”