Gain

GAİN, Kamuoyunun “Fiili Boya” olarak bildiği ve 2019 yılında Nippon Paint Holding’e satılan Betek Boya Kimya Sanayi A.Ş.’nin önceki sahibi Gözde Akpınar tarafından kurulmuş, farklı seslere, başka renklere, zamanın kıymetine önem veren, yenilikçi, eğlenceli kısa ve uzun içeriklerden oluşan yeni nesil bir içerik platformudur. 

2020 Aralık ayında ücretsiz olarak yayına girdiği anda 1,4 milyona yakın üye sayısına ulaşmış ve kısa içeriklerin de uzun içerikler kadar kıymetli olduğunu sektöre kanıtlamiştir. 

2,5 saatlik diziler kadar emek verilen 10-15 dakikalık orijinal yapım diziler, zamanla insanların izlemek için aylık abonelik ücreti ödediği içeriklere dönüşmüştür.

Ücretli abonelik uygulamasına geçişle birlikte hızla Üniversite Öğrencileri, Akademisyenler ve Üniversite çalışanlar için %50’ya yakın indirimle Öğrenci Paketini uygulamaya konulmuştur.

GAİN, henüz birinci yılını doldurmadan canlı yayınladığı Türkiye’nin ilk kukla talkshow’u Dayı Şov’dan , Ahmet Mümtaz Taylan’la gezdiği İstanbul sokaklarına… Tiyatro sahnesinden büyülü sinematografisiyle ekrana taşınan Hamlet’ten 15 dakikada gülme krizine sokan Ayak İşleri’ne… Romantik ve komik bir yürüyüşe çıkaran 10 Bin Adım’dan tarafsız, dürüst ve cesur günlük haber bültenlerine kadar ezber bozan, çok yönlü bir platform olmuştur. 

Mobil , web  ve TV Platformlarından izlenebilen Gain Platformu her gün artan abone sayısıyla denenmeyeni denemeye, cesurca üretmeye devam etmektedir.