İyzico

Hakkımızda

iyzico; 2013’te farklı büyüklüklerdeki şirketlere e-ticaret dünyasında sanal POS hizmeti ve yapay zeka tabanlı ödeme teknolojileri sunmak amacıyla kuruldu. Basit ve güvenli platformu ile karmaşık ödeme alma süreçlerini kolaylaştıran iyzico, kısa süre içerisinde binlerce şirketin dijitalleşmesine katkı sağlayarak büyük başarılara imza attı ve 2019 yılında dünya ödeme devi PayU tarafından satın alındı. iyzico, bu güçlü yapıyla birlikte şirketlere sunduğu hizmetlerin yanı sıra finansal hizmetleri demokratikleştirmek ve herkes için ulaşabilir kılmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

iyzico Korumalı Alışveriş, tüketicilerin internet alışverişlerine karşı duyduğu endişelere çözüm sunuluyor ve daha iyi bir deneyim yaşamaları sağlanıyor. iyzico mobil uygulaması üzerinden 7/24 canlı destek ve iptal/iade süreçlerindeki kolaylıklar ile kontrol tüketicilere geri veriliyor. Bugüne kadar 2 milyondan fazla tüketici, internet alışverişlerini iyzico Korumalı Alışveriş güvencesiyle gerçekleştirdi ve bu sayı her geçen gün artmaya devam ediyor. Karma bir ödeme çözümü olan iyzico ile Öde ürünüyle ise bankacılık hizmeti almayan milyonlarca tüketicinin, iyzico Korumalı Alışveriş güvencesiyle internetten alışveriş yapabilmesi sağlanıyor.

iyzico; geliştirdiği kolay, erişilebilir ve yenilikçi teknolojilerle internet alışverişlerini hem tüketiciler hem de satıcılar için kolaylaştırmaya devam ediyor.

iyzico 2021’de Neler Yaptı? 

2021 yılında da sektör lideri olarak üye iş yerlerimize bir ödeme çözümünden çok daha fazlasını sunduk. Dünya devi PayU ile 2019 yılında başladığımız birleşme sürecini 2021 içerisinde tamamlayarak tek bir çatı altında faaliyet gösteren 200 kişilik ekibimizle yolumuza devam ediyoruz. 

2013’ten beri problemlere çözümler sunarak değer yaratabilmek için yürüttüğümüz çalışmaların sonucunda 18 milyar TL işlem hacmine ulaştık. 70 binden fazla üye iş yeri, 1 milyondan fazla alt üye iş yeri, 3.5 milyon korumalı alışveriş kullanıcısı ve 650 bin aktif cüzdan kullanıcısı ile yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. 

iyzico’yu büyütürken aynı zamanda sektörü de büyütmek için trendleri, beklentileri ve talepleri öngörerek çözümler geliştirmeye odaklanıyoruz. iyzico dünyasının çözüm repertuarına daha fazla girişimciyi, işletmeyi, finans ekosisteminde olmayan kesimleri de dahil etmeye devam edeceğiz. Finansal hizmetleri demokratikleştirme potansiyelimiz ve iyzico adına güvenerek yanımızda duran alıcı ve satıcılardan aldığımız güçle finans sektörüne katkıda bulunan ilk 5 finans kuruluşundan biri olacağımıza inanıyoruz.

Türkiye’nin lider fintek şirketi olarak topluma, çevreye ve kültüre fayda sağlayacak işlerin iyiden iyiye büyümesi gerektiğine inanıyoruz. İhtiyaç Haritası, Good4Trust, TEGV ve Ahbap gibi sosyal fayda odaklı kuruluşlara ödeme altyapımızla sürdürülebilir bir destek sunuyoruz.

İçinde bulunduğumuz topluma ve ekosisteme karşı sorumluluklarımız ilgili farkındalığımız bizi kadın girişimcilere yeni kaynaklar sağlamaya ve oluşturdukları faydaların iyiden iyiye büyümesine destek olmaya götürdü. Böylece 2021 yılında iş ortaklarımız Google, Good4Trust, IdeaSoft, Paraşüt, Mükellef ve Webtures ile birlikte “iyzico Kadın Girişimci Destek Programı”nı hayata geçirdik. 

Kadın girişimcilerden yoğun bir ilgi gören programımızın ilk etabında 400’ün üzerinde başvuru aldık ve koşulları sağlayan 70 kadın girişimcimizi programa dahil ettik. Program çerçevesinde girişimcilerimiz ilk 6 ay 0 komisyon desteğine sahip olurken; sosyal medya tanıtım desteği, dijital pazarlama alanlarında ücretsiz eğitimler de almaktalar. Programa destek veren iş ortaklarımız da kadın girişimcilere özel indirim imkanları tanımlıyor. 

6 aylık periyotlarla iyzico Kadın Girişimci Destek Programı’na yeni kadın girişimcileri dahil ederek olabildiğince çok kadın girişimcinin hayatına dokunmayı ve hem girişim ekosistemindeki hem de çalışma hayatı içindeki güçlü kadınları desteklemeyi hedefliyoruz.