Obilet

2012 yılında üniversiteden yeni mezun iki genç girişimci tarafından kurulan Obilet, 250 kişilik ekibiyle yüzlerce seyahat firmasına ait farklı ulaşım seçeneklerinin listelendiği bir biletleme platformudur. Kullanıcılarına Şikayetvar Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Diamond Ödülü’ne layık görülen 7/24 müşteri desteğiyle hizmet veren Obilet, geliştirdiği otobüs biletleme altyapı SaaS’ını kullanan 300’den fazla otobüs firması ve ayda 15 milyonu aşan ziyaretçi sayısı ile hem B2B hem de B2C segmentlerinde Türkiye’de pazar lideridir.

Dünyanın en çok biletleme gerçekleştiren ilk 10 online seyahat bileti platformundan biri olan Obilet, pandemi öncesinde USD bazında yıllık ortalama %77, TL bazında %120 büyüme kaydetmiştir. Obilet, pandemi sonrasında da bilet adedinde %120 ve ciroda %195 artışla, Deloitte tarafından Avrupa-Orta Doğu-Afrika bölgesinde en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında gösterilmektedir.

Obilet, 2021 yılında, 2000’li yıllardan bu yana Türkiye’de seyahat sektörünün dijitalleşmesinde öncü rol oynayan Biletall’ı bünyesine katarak pazardaki konumunu daha da güçlendirmiş; ayrıca feribot bileti ve havaalanı transfer bileti satışlarıyla da ürün portföyünü genişletmiştir.