TaleWorlds

Taleworlds Entertainment, 2005 yılında Armağan Yavuz ve eşi İpek Yavuz tarafından, orta çağ temalı gerçekçi bir dövüş ve strateji oyunu yapmak amacı ile kuruldu. 

İlk oyunun demosu yatırımcılara götürüldüğünde hiçbirinden olumlu bir yanıt gelmedi. Bunun üzerine bir web sitesi açarak oyunculardan destek arayışına girildi ve web sitesi üzerinden, oyun henüz bitmemesine rağmen oyuncular oyunun beta versiyonunu satın alarak destek oldular. Böylece Mount & Blade oyunu henüz early access sistemi yokken early access olarak satılan ilk oyunlardan oldu. 

Kuruluş yıllarından 2008 yılında Mount & Blade oyununun ilk çıktığı zamana gelindiğinde ekipte Armağan bey dahil 7 kişi vardı. 2010 yılında Mount & Blade Warband oyunu çıktığında bu sayı 13’e çıkmıştı. 

Bugün ise şirketimizde 130 kişi çalışmakta.

TaleWorlds Entertainment oyunları, bugün dünya çapında bilinen Mount&Blade serisi oyunlardır. Şimdiye dek tüm oyunların toplam satışı 15 milyonu geçmiş bulunmaktadır. 

Mount & Blade: Calradia isimli orta çağ benzeri bir dünyada geçer. Oyuncuya tamamen özgür bir oynanış sunan açık dünya tarzı bir oyundur. 

Mount & Blade Warband: Mount & Blade oyununa çok oyunculu oyun seçeneği, kendi krallığını kurma, farklı silah kullanım seçenekleri gibi yenilikler getirmiştir. 

Mount & Blade – Ateş ve Kılıç: TaleWorlds’ün izniyle Sich Studio ismindeki bir Rus firması tarafından geliştirilmiştir. Hikayesi 17. yüzyıl Avrupa’sında geçer. 

Mount & Blade Warband – Napolyon Savaşları:  Mount & Blade: Warband oyununun eklentisidir. 19.yüzyıldaki Napolyon Savaşı döneminde geçer. 

Mount & Blade Warband – Viking Conquest: Mount & Blade: Warband oyununun eklentisidir. Tek oyunculu ve çok oyunculu seçenekleri mevcuttur. Karanlık çağda Britanya adaları ve İskandinavya bölgelerinde geçmektedir. 

Mount & Blade II Bannerlord: Mount & Blade serisinin en yeni oyunu. Mount & Blade: Warband’in devamı niteliğindedir ancak 200 yıl öncesinde geçer, dövüş sistemini ve Kalradya dünyasını daha kapsamlı ele alır. Erken erişime açılması ile beraber Steam’de en çok oynanan oyunlar arasına girmiş ve bir süre o şekilde kalmıştır. 

Taleworlds Entertainment, şu an Mount & Blade II Bannerlord oyununun erken erişim sürecinin tamamlanması ve tam sürüm haline getirilmesi üzerinde çalışmaktadır.