Usersdot

Usersdot 2020 yılında İstanbul’da kuruldu. Heterojen uzmanlık alanları  ve 10 yılı aşkın sektör tecrübesi ile Gökalp Caymaz, Şevin Ballıktaş kurucu ortakları. Şirket geliştirdiği Datadot E-ticaret Analitiği Platformu ile  L’Oreal, Arzum, Eczacıbaşı, GSK, Mavi, Dyson, Groupe SEB, Reckitt Benckiser gibi sektörün önde gelen markalarına; Cosmolog ve Teknouygun gibi e-ticaret distribütörlerine gerçek zamanlı data sağlayarak aksiyon önerileri, detaylı alışverişçi ve rakip analizleri sunuyor. Yapay zeka tabanlı yazılım partnerlerine e-ticaret kanalında satış ve karlılık artışı sağlıyor.

E-ticaret ekiplerinin manuel yaptıkları kontrolleri ve manuel yapmalarının mümkün olmadığı ölçümlemeleri otomatikleştiren Datadot, binlerce ürün sayfasını düzenli aralıklarla izleyip bulunurluk, aranma payı, müşteri yorumu, buy box durumu gibi performans kriterlerinin analizlerini panel üzerinden grafikleştirip anlık uyarı ve entegrasyon sistemleri ile de ekiplere ekran başında olmadıkları zamanlarda da hızlı müdahale imkanı sunuyor. 

ODTÜ 2011 mezunu Ballıktaş  “E-ticaret ekiplerinde data analisti pozisyonunu sıklıkla görmeye başladık. Neden bu pozisyonu robot bir ekip üyesi doldurmasın, Datadot ile bu konuya talibiz!” diyerek şirketin gelecek hedefleri için de tüyo veriyor. 

İşte tüm bu hikaye ve ürünlerimiz sayesinde kısa süre önce Usersdot olarak, Galata Business Angels liderliğinde A Serisi Finansman turu ile kendimizi geliştirmeye devam ediyor ve büyüyoruz.